שטיח
דף הבית >> שטיח

השימוש בשטיחים החל על פי הערכות עוד לפני הספירה, בערך במאות הסמוכות וקודמות לה. נראה כי בעבר, השטיחים שנעשו שימשו הן לתלייה על הקיר והן לפריסה על הרצפה. עבודות האריגה המורכבות נעשו כמובן על ידי מומחים שנעזרו בנול ואמצעים שונים לצורך יצירת השטיח. האבולוציה של השטיחים מעידה כי השימוש בשטיחים עבר שינויים רבים במהלך השנים. אם בעבר הוא היה פופולארי מאד, היו גם שנים בהם השימוש ירד לשימוש אפסי בשטיחים. כיום, ישנה מגמה של אימוץ השטיחים כמעט בכל מבנים כאשר ישנה אפשרות של שטיחי נוי, שטיחי כניסה, שטיחים מקיר לקיר שמכסים את הרצפה כולה ואפילו שטיחים לחוץ. בכל אופן, הם חזרו לאופנה בשיא כוחם והם נחשבים לפרטים מבוקשים שמשדרגים את הנוחות של הבית כמו גם את המראה שלו.
 
שטיח

סוגים של שטיחים:


שטיח כפי שאתם מכירים אותו יכול להיות מסווג למספר קטגוריות שונות. ראשית, ישנו סיווג עבור שטיחים שמחלק אותם לקבוצות על פי הפונקציה שהם ממלאים. כך, יהיו לכם שטיחי כניסה בשל היותם מוצבים בכניסה לבית, שטיחי נוי שמטרתם היא להוסיף לעיצוב של הבית, שטיחי אמבט שמטרתם לספוג מים ולמנוע החלקה וכך הלאה. אופן נוסף לחלוקה הינו על פי אופן הכנת השטיח עצמו. כיום, ישנם שטיחים ארוגים, שטיחים בעבודת יד, שטיחים שנעשים באמצעות מכונות ועוד. לבסוף, החומר ממנו עשוי השטיח גם הוא רלוונטי עבור הסיווג. למשל, ישנם שטיחים מבד, שטיחים מצמר, שטיחים מפרווה ועוד. כאשר בוחנים בראייה רחבה את סוגי השטיחים הרבים מקבלים תמונת מצב המתארת מגוון רחב והתקדמות בתחום. 
 

שטיח- מאז להיום:


כפי שהוזכר, שטיח הפך למרכיב מקובל מאד בתחום העיצוב וכחלק מאמצעי האבזור לבית. היום, מקומו של השטיח אינו דווקא מקום של מוצר פרקטי או נוח. השטיח משמש הן לנוי והן לנוחות. בשל ההתקדמות הרבה בתחום העיצוב ובכלל, שטיחים מיוצרים בתדירות גבוהה. עם זאת, רבים עוד חוזרים לשטיחים עשויים עבודת יד שמאפשרים לקונים ליהנות ממוצר ייחודי, יחיד במינו שאין שני לו. השטיחים הקיימים כיום יכולים לאפשר לקונים למצוא שטיח עבור כל חדר בבית ולמטרות שונות ומגוונות. יותר ויותר לקוחות יכולים ליהנות ממציאת השטיח המתאים להם. בסופו של דבר, שטיח יוצר תחושה של חום וביתיות, הוא מעניק נינוחות ומאפשר לכם לשכב על הרצפה בבית בלי לחשוב פעמיים. בהתאם, השטיח ממשיך את תהליך חזרתו לקדמת הבמה והוא מושך קהל רב. 
  בניית אתרים ג'ינט בניית אתרים ג'ינט פיתוח שטיחים  |  פרקטים  |  מפת האתר כל זכויות שמורות ל א. ד עיצובי מודיעין